LEAD - המסלול לפיתוח מנהיגות צעירה בישראל
כניסת חברים הרשמה מקוונת
LEAD - פיתוח מנהיגות צעירה

תוכנית הכשרה מתקדמת


Open Space: המרחב הפתוח ליזמות והובלת שינוי

המרחב הפתוח הוא מרחב לבוגרי LEAD המאפשר ליזום, ליצור השפעה, להתחבר וללמוד - כל אחד בדרך שלו. המרחב מציע מסלולים ודרכים שונות להתפתח ולפתח את הכישורים והרעיונות של הבוגרים על מנת שיוכלו לייצר מנופי השפעה. המרחב הפתוח מציג ארבע זירות תוכן מרכזיות ולצידן מספר ערוצי למידה והתפתחות נוספים.
 

זירות תוכן

המרחב הפוליטי
המרחב הפוליטי יאפשר לבוגרים המעוניינים להשתלב בפוליטיקה בישראל ולכאלו שעדיין מתלבטים בנוגע לכך למצוא את הדרך הכי נכונה עבורם להשתלבות והשפעה בתחום.


המרחב החברתי
המרחב החברתי יאפשר לבוגרים הפעילים בעולם החברתי ומעוניינים להפוך ליזמים חברתיים או לפתח קריירה משמעותית בתחום החברתי למצוא את הדרך הכי נכונה עבורם לעשות זאת.


המרחב המשולב
המרחב המשולב מכוון לשילוב קריירה חברתית לצד הקריירה המקצועית. המרחב המשולב יאפשר לבוגרים, אשר מייעדים את עצמם לתחום מקצועי כלשהו, למצוא את הדרך הנכונה עבורם לשילוב בין העשייה המקצועית האישית שלהם לבין עשייה חברתית. הנחת היסוד המרכזית שיושבת בבסיס המרחב הזה הינה שפעילות חברתית במהלך החיים הבוגרים אינה אמורה להיות ענין מזדמן, על בסיס זמן פנוי, אלא בקריירה בפני עצמה. ככזו היא דורשת תכנון, הצבת מטרות ויעדים וחשיבה פרואקטיבית.

המרחב החינוכי
המרחב יאפשר לבוגרים הפעילים בתחומי החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי להעמיק את הכרותם עם התחום על גווניו השונים, להיחשף לתפיסות ולשיטות חדשניות ולמצוא את הדרכים היצירתיות להשפעה בתוך ומחוץ למערכת החינוך.
 

 

ערוצי למידה והתפתחות
 

ייעוץ קריירה
 בעולם הדינאמי והמשתנה של היום תהליכי תכנון ובחירה של תחום לימודים ומקצוע ושילובם בסגנון החיים נעשים יותר ויותר מורכבים. אנו מציעים לבוגרים תהליך ייעוץ קריירה אשר יאפשר להם לנהל את התהליך בצורה אפקטיבית יותר ולשלב בין הצמיחה האישית לעשייה הציבורית והחברתית. התהליך משלב בין הצרכים והנתונים של המתייעץ, לבין המאפיינים של המקצועות בהם הוא שוקל לבחור. במסגרת התהליך, הבוגרים לומדים להכיר את היכולות המקצועיות שלהם ,את הציפיות והשאיפות שלהם ואת הדרכים לממש אותן.
 
SML – Self-Managed Learning
בעידן הגוגל והפייסבוק, היכולת ללמוד מהר יותר ובאופן יעיל יותר הופכת ליתרון היחסי הגדולביותר של אנשים וארגונים מסוימים על פני המתחרים שלהם. היכולת להסתגל לסביבה משתנה תלויה בלמידה לא שגרתית. מודל ה-SML  פותח בבריטניה כדי לאפשר לאנשים וארגונים להגיע לתוצאות יוצאות דופן על ידי חידוד כישורי ההסתגלות והלמידה שלהם. השיטה מצליחה לחולל שינויים בכל העולם החל בתחום החינוך ועד לתחום העסקי בחברות ענק כמו נייקי וג'נרל אלקטריק.
 
המסע בחברה הישראלית
מסע LEAD  בחברה הישראלית הוא הזדמנות לחוויה חד פעמית. עשרה ימים של מקומות, אנשים, ריחות, טעמים וצבעים והכל במדינה הקטנה שלנו.  במסע הבוגרים מגלים את הסובב אותנו, דרך עיניים חדשות. מפגש עם העולם החרדי דרך ארוחת ערב שבת אצל משפחה חרדית, מפגש עם הסכסוך הישראלי-פלשתיני דרך סיור בחברון השנויה במחלוקת, מפגש עם השוליים של תל-אביב דרך דיאלוג בלתי אמצעי עם מהגרי עבודה ועם תושבי השכונות ומפגש עם סוגיית הבדואים בנגב דרך ביקור ביישובים שכלל אינם מסומנים על המפה. המסע חוצה מרחבים גיאוגרפיים וחברתיים, ומאפשר לבוגרים לפגוש אנשים ומקומות שלא יפגשו בשום דרך אחרת ולעמוד על מורכבות האתגרים המרכזיים הניצבים בפני מדינת ישראל כיום.

הפנים החדשות של "קפה שישי"
מזה מספר שנים אנו מקיימים מסורת מוצלחת מאוד של מפגשי "קפה שישי". מידת ההיענות למפגשים אלו הולכת ועולה, ואכן, תמיד כיף להיפגש ולהתעדכן על כוס קפה ועל הדרך לשמוע הרצאה של אחת הדמויות המובילות במדינה.
גם השנה אנו נארח בפורום הזה דמויות מרכזיות ומובילות בתחומן, אלא שהפעם נוריד את הכפפות וניגע בעצבים החשופים של הסוגיות האסטרטגיות, אשר משפיעות כבר היום, ואשר תשפענה ביתר שאת בעתיד, על חיינו כאן בארץ. את זה ננסה לעשות בדרכים לא שגרתיות אשר תאפשרנה לנו להיחשף לסוגיות הללו מזוויות מבט לא מוכרות.

שלושת הנושאים שבהם בחרנו למקד את מפגשי קפה שישי בשנה הקרובה הם:

אנחנו ועצמנו – מדינת ישראל – יהודית ודמוקרטית? דמוקרטית ויהודית? ולמי זה בכלל משנה?

אנחנו ושכנינו – הקונפליקט הישראלי-פלשתינאי – האם יש עוד משהו שלא נאמר עליו? ואת מי זה בכלל עדיין מעניין?

אנחנו ואחינו שמעבר לים -  יחסי ישראל ויהדות התפוצות -  איך זה נראה מכאן? איך זה נראה משם? ומה לנו ולהם?

ICS בניית אתרים תנאי שימוש   דיווח תוכן פוגעני